7 viisi, kuidas vineeri aias kasutada

Vineer on mitmekülgne materjal ja sobilik kasutamiseks ka ilmastikukindlust nõudvas keskkonnas nagu aed. Soojad ilmad on ammu viinud juba sammud aeda, et hakata planeerima uut hoaega ja värskendada nii lillepeenraid, kasvuhooneid, kuure kui ka garaaže.

Haagised ja kärud

Selleks, et üldse koristamisega peale hakata, peaksid kõigepealt tööriistad korras olema. Veekindel vineer sobib ideaalselt kärule põhjaks. Niisamuti hästi sobib see ka haagistele, mille põhjad vajavad värskendust.

Peenraäärised

Rohimisvaeva vähendamiseks eralda peenar murust peenaräärisega. Kõige paremini piirab muru levikut peenrasse täielikult pinnasesse surutud ääris. Peenraäärised vali vastavalt ülejäänud aiastiilile (puidust, plastikust, rauast jne). Peenraääristega saab ka veel kompostihunnikuid piirata. Meie vineeritükkide laost leiad endale kindlasti soodsalt vajaliku materjali. 

Toed ja raamid

Kõrged, rikkalikult õitsevad püsililled kipuvad tuule, vihma või õisiku raskuse all lamanduma. Osadele taimedele piisab maa sisse torgatud kepist. Kuid näiteks pojengid vajavad juba kindlamat tuge. Selleks paiguta juba suve alguses peenrale jalgadega raamtugi. Selle katavad taimed hiljem oma lehtedega. Tähtis on vaid kindlalt suruda taimede vahele või ümber maa sisse.

Lillekastid

Veekindlast vineerist saab veel valmistada näiteks eraldiseisvaid lillekaste. Need ei paku mitte ainult silmailu aias, vaid on ka vastupidavad, lihtsad ehitada ja esteetiliselt nauditavad vaadata. 

Kasvuhoone

Kasvuhoones saab veekindlast vineerist paigaldada tugeva ja stabiilse vahekäigu põhja. Kummikutega kasvuhoones käies on kindlasti oluline libisemiskindlus, mille tagab vineeri kattev tekstuuriga filmikiht. Niisamuti sobivad kasvuhoonesse ka vineerist peenraäärised.

Seinad ja riiulid

Vineertahvlitega saab hästi katta ka siseseinu. Vastavalt maitsele võib neid kas viimistlusvahenditega töödelda või mitte. Samuti on vineer väga hea materjal uute riiulite või prügikastide ehitamiseks. Sobib hästi ka tööriistade seinal hoidmiseks vajaliku raami meisterdamiseks.

Puukuuri või garaaži põrand

Kui kuuride või garaaži põrandad vajavad ehitamist või uuendamist, siis miks mitte teha need vineerist? Headest tuulutusomadustest tulenevalt saab kuuri või graaži põrand endale vineeri abil pikaaegse põrandakatte. Tähtis on valida vaid õigete omadustega materjal.


Pilt pärineb: http://howtospecialist.com/outdoor/shed/how-to-build-a-shed-floor/

Vaata veel kuidas kuuri põrandat ehitada siin:

 

Viimased postitused

PAIGALDUSNIPID! Paneelid seina liistudeta?

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

5 ideed: vineer rõdul või terrassil

Kalendri järgi on kevad käes ja lumi on loodetavasti jäädavalt selleks aastaks läinud ...

Vineerist maja - 3 kasutust madala kvaliteediga vineerile

Otsid sobivat materjali mustaks põrandaks või katusealuste väljaehitamiseks? Vineer on tänuväärt materjal, mida saab kasutada nii kodu sisustades kui ka ehitades - see on vastupidav ning ei pelga niiskust ...

Sel aastal vineerist jõulupuu!

Kas Sind häirivad ka kuuse küljest kukkuvad okkad varba all või väikeste elusate puude toomine metsas, et need siis kahe nädala pärast ära visata? Muidugi on olemas ka pottides kuused, aga kui paljudel teist need ka kasvama on pandud või üldse kasvama läinud? Meie pakume teile järgmisi huvitavaid vineerist valmistatud taaskasutatavate jõulupuude ideid, mille valmistamisega saab pea igaüks hakkama ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.