Ideede nurk

Soovin saada kuu kirju

VAATA KA

7 viisi, kuidas vineeri aias kasutada

Vineer on mitmekülgne materjal ja sobilik kasutamiseks ka ilmastikukindlust nõudvas keskkonnas nagu aed. Soojad ilmad on ammu viinud juba sammud aeda, et hakata planeerima uut hoaega ja värskendada nii lillepeenraid, kasvuhooneid, kuure kui ka garaaže.

Loe edasi »

Vajad uut riiulit? Siin on 5 ilusat näidet.

Vineer on ideaalne materjal, millest koju midagi huvitavat ja omanäolist meisterdada! Kui on soov taas mingi põnev projekt ette võtta, siis varu endale mõned päevad aega ja ammuta käesolevast artiklist ideid. 

Loe edasi »

Vineeritükid kasulikult käiku ehk ehitame pesakasti

Linnud juba laulavad ja ilmad lähevad aina mõnusamaks. Nüüd on väga hea võimalus teha midagi koos ja teha midagi õues – lase fantaasial lennata ja ehita omapärane pesakast 

Loe edasi »

7 vineerist asja, mille tegemisega saavad kõik hakkama

Kas sina oled üks neist, kes armastab ostmise asemel ise asju valmistada? Kui sõrmed sügelevad ja soov on taas mingi põnev projekt ette võtta, siis varu endale mõned päevad aega ja ammuta käesolevast artiklist ideid. Vineer on ideaalne materjal, millest koju midagi huvitavat ja omanäolist meisterdada!

Loe edasi »

9 näpunäidet õige vineeri valimiseks

Vineeri abil on võimalik oma kodu ehitus- või kujundusideede teostamiseks leida mitmekülgselt head lahendused. Kuna sobiva vineeri valimine ei tundu alguses võib-olla just kõige lihtsam ülesanne, toome siinkohal ära olulisemad punktid, millele tähelepanu pöörata.  

Loe edasi »

Eestlane ehitas vineerist 3D printeri

3D printerite turul on praegusel ajal palju masinaid, mis on ehitatud odavamapoolsest õhukesest plastist. Kuigi need masinad võivad paista pealtnäha üsna korralikud, võib tekkida probleeme, kui asi jõuab toodete trükkimiseni. Õhukene plast materjalina ei toeta tihtipeale komponente piisavalt ja see mõjutab otseselt trükitavate objektide kvaliteeti. Teisalt võivad lehtmetallist ja ka muud metallosad olla väga kallid hankida. Siit tulenebki dilemma nende ettevõtlike inimeste jaoks, kellel on soov luua uusi ja paremaid 3D printereid.

Loe edasi »

Vineerist tool kui disainiikoon – Cherneri tool

Kindlasti olete näinud elegantse vormiga vineerist Cherneri tooli, kuid kes on selle klassiku loonud disainer? Norman Cherner oli Ameerika arhitekt ja disainer, keda tuntakse vineeri kui mööblimaterjali uuendajana ning taskukohase disaini loojana.

Loe edasi »

Innovatiivsed ideed, kuidas mahutada jõulud kaasaegsesse interjööri

Kuigi kuusepuu ja jõulutäht teevad alati meie meeltele pai, on tänapäeval kodusid, kuhu need hästi ei sobitu. Lisaks tekib hulgaliselt jama juurde. Kuhu see kuusk jaanuaris panna? Kes suusareisi ajal jõulutähte kastab? Igal aastal samad värvid, tahaks midagi uut… Vaata, mida lahedat saaks vineerist teha.

Loe edasi »

Kliendi kogemus – Ultralam'ist köögimööbli karkass

Suvel tekkis meie ühel kliendil huvitav idee ehitada oma maakodu väliköök vineerpuidust Ultralam. Nii tellis ta Vineerimaailmast mõõtu lõigatuna 42x66 mm profiiliga Ultralam'i latid, riiuliteks vineerplaadid ja ajutiseks tööpinnaks samuti 18mm vineeri. Õnneks jagas ta nüüd oma kogemust ning saatis ka pilte protsessist. Meie teadmata osutus projekt kordades ambitsioonikamaks kui esialgu arvasime – kõik latid said tapitud ning mööblit hoiavad koos (lisaks tappidele) peotäis mööblipolte.

Loe edasi »

VIDEOD ja FOTOD: Vineerist "must põrand" puhtaks!

Oleme Vineerimaailmas valmistanud vineerist seina- ja laepaneele viimased paar aastat ning müünud vineeri mustaks põrandaks vähemalt 20 aastat. Uurisime veidi lähemalt vineeri kasutamise kohta põrandakatteks – kui sama materjal pakub silmailu seinas, siis miks mitte ka põrandal? Tuleb välja, et muljal maailmas on see üsna populaarne praktika, kuid enamasti just männivineerist.

Loe edasi »

Vineer interjööris – näiteid maailmast

Vineer pole kõigest ehitusmaterjal või sobilik ainult mööbli valmistamiseks. Vineeriga on võimalik luua interjööris terviklik keskkond, mis hõlmab endas ka näiteks seina- ja põrandapindu. Otsisime välja mõned näited, mis on meile enim silma hakanud.

Loe edasi »

5 kummuti disainiideed

Kummutid on kodus väga praktilised mööbliesemed ning tihti ülesehituselt piisavalt lihtsad, et neid ka ise valmistada. Kogusime kokku mõned huvitavad lahendused, millest enamusel on saadaval ka plaanid ja tööjuhend. Vineerimaailma erimõõduliste vineeritükkide seast on võimalik leida soodne materjal projektide teostamiseks!

Loe edasi »

Jõuludeks vineeriga kaunistatud kodu

Jõulud on tulekul ning ees on aeg, millal kodu kaunistada. Vineeri armastajatena oleme kokku kogunud ideid, kuidas vineeri abiga kodu eriliseks muuta. Meiegi üllatuseks on näiteid jõulupuust päkapikusussideni.

Loe edasi »

VIDEO: Kuidas valmistada painutatud vineerist detaile kodus?

Tihti oleks kodus mõne mööblitüki ehitamisel vaja valmistada detaile painutatud vineerist. Leidsime õpetliku video, mis näitab, kuidas meisterdada toolijalgu 3-kihilisest vineerist. 

Loe edasi »

Huvitav leid: vineer kontori disaini peategelasena

Austraalia arhitektuuribüroo poolt loodud disain jäi meile silma eelkõige materjalivaliku poolest. Enamik kontori seina- ja laepindadest on kaetud töötlemata vineeriga, mis kombineerituna värviaktsentidega ja loomuliku valgusega tekitab kerge ning inspireeriva keskkonna.

Loe edasi »

5 lahendust: vineertahvel kui disainielement

Vineeri on võimalik töödelda mitmel erineval viisil. Seekord otsisime aga lahendusi, mida saab teostada kasutades üht terviklikku vineertahvlit. Kõrvale jäävad erilised kujundid, väljalõiked või mitmetest tükkidest koosnevad esemed - ainult vineertahvel ja looduse poolt loodud mustrimäng. Siin on valik ideedest, mida on võimalik kodus omal käel edukalt ellu viia:

Loe edasi »

Vineer Eesti disaini maastikul

SketchChair on vabavara tööriist, mis võimaldab lihtsalt kavandada ja ehitada digitaalselt valmistatud mööblit. Lisaks võimalusele disainida endale ise sobilik mööbel, on SketchChair loonud nn raamatukogu (link: http://www.sketchchair.cc/designs), kus on võimalik valida sobilik disain juba kavandatud mööblitükkide seast. Kuivõrd tegemist on kruvivabade lahendustega, siis on vineer ideaalne materjal, millest antud mööblieesemeid valmistada.

Loe edasi »

Huvitav leid: Sketchchair (VIDEO)

SketchChair on vabavara tööriist, mis võimaldab lihtsalt kavandada ja ehitada digitaalselt valmistatud mööblit. Lisaks võimalusele disainida endale ise sobilik mööbel, on SketchChair loonud nn raamatukogu, kus on võimalik valida sobilik disain juba kavandatud mööblitükkide seast. Kuivõrd tegemist on kruvivabade lahendustega, siis on vineer ideaalne materjal, millest antud mööblieesemeid valmistada.

Loe edasi »

"Akvarellitud" vineer – 9 efektselt värvikat näidet

Vineer on enim kasutatud naturaalse või kergelt valgeks peitsituna. Siiski tõestas eelmises uudiskirjas tutvustatud MäuMäu mängutoa mööbel, et vineeri omapära ja puidumuster tuleb mõnel juhul isegi paremini esile, kui vineer on peitsitud erksat tooni. Tegime valiku efektsetest näidetest, mis on meile kõige enam silma jäänud.

Loe edasi »

5 DIY vineerist tooli projekti

Suvine puhkus on kõige parem aeg, et võtta ette üks puidutöö projekt. Kuivõrd toole on tihti majapidamises puudu, siis tegime valiku huvitavatest projektidest, mida oleks võimalik teostada kodustes tingimustes. Lisaks on võimalik tutvuda tehnikaga, mis aitab painutada sirget vineertahvlit.

Loe edasi »

Köögimööbel – 5 käepidemevaba lahendust

Vineerist köögimööbli eeliseks on selle vastupidavus niiskusele. Lisaks näeb  vineerist köök ka aastate pärast  välja nagu uus ning värskenduskuuri – kerge vahelihv ja uus lakikiht – on lihtne teostada.

Loe edasi »

5 lihtsat DIY projekti - ikka vineerist

Ees on pikad pühad, mille jooksul on õige aeg võtta ette üks väike puutöö projekt. Tegime Pinteresti keskkonnas valiku lihtsatest mööbliesemetest, mida saab ise vineerist valmistada. Miks mitte valida materjal meie tootmisjääkide seast ning hoida seeläbi kulud veelgi madalamad. 

Loe edasi »

5 nippi, kuidas korrastada aed vineeri abiga

Vineer on mitmekülgne materjal ja sobilik kasutamiseks ka ilmastikukindlust nõudvas keskkonnas nagu aed. Selleks, et hoida kokku planeerimisele kuluvat aega, oleme omalt poolt teinud väikese valiku, kuidas võiks vineer olla abiks aia korrastamisel.

Loe edasi »

4 projekti loomaarmastajale

Kogusime kokku mõned põnevad “Tee ise” projektid, mida meie neljajalgsed sõbrad oskaksid hinnata ja mis muudaksid omaniku igapäevased kohustused lihtsamaks. 

Loe edasi »