Vineerist tool kui disainiikoon - Gerald Summers’i tool

 

Gerald Summers oli briti päritolu disainer. Tema 1934 aastal valmistatud tool oli inspireeritud Alvar Aalto samal kümnendil kasutatud tehnikast – painutatud vineer. Kuigi mõlema disaineri prototüübid olid välimuselt üsna sarnased, siis antud tooli puhul ei olnud vaja ei kuumutamist ega ka aurutamist. 

Summersi tooli tehnoloogia põhines õhukestel kokku liimitud painduvatel spoonidel, mida hoiti kaheksa tundi valuvormides. Väga huvitav on ka see, et terve sellise tooli valmistamise juures ei tekkinud grammigi jääke. Kogu tool on valmistatud ühest tervest painutatud vineertahvlist kaasaarvatud iste, käetoed ning toolijalad. Kuna painutatud pinnad olid sellel ajal vähe uuritud teema, siis oli see murranguline hetk ajaloos. Tänu antud suunale sündis ilusa struktuuriga tugev tool. Tugevuse andis toolile 17 spoonikihti. Nii sündiski erakordselt silmatorkav vorm.

Selliseid toole on maailmas Summersi ettevõtte “The Makers of Simple Furniture” lühiajalise kestusperioodi tõttu vaid 120. 

Antud tool näitas maailmas teed ja tõestas, et midagi unikaalset on võimalik luua lihtsalt mängeldes ja katsetades. Sellest toolist sai alguse tolle ajastu innovatiivseimate lahenduste periood. 

Allikas: http://the189.com/design/gerald-summers-bent-plywood-armchair/

Viimased postitused

Uus Multigrey kate RIGA Heksa Plus ja RIGA Tex toodetele

Latvijas Finieris on välja töötanud uue Multigrey melamiinkatte RIGA Heksa Plus ja RIGA Tex toodetele ...

RIGA ECOlogical – uus keskkonnasõbralikum liim ligniini baasil

Latvijas Finieris on oma tuntud RIGA kasevineeri jaoks välja töötanud uue keskkonnasõbraliku liimi RIGA ECOlogical,  mille puhul traditsioonilise fossiilfenooli asemel kasutatakse olulisel määral biopõhist ligniini ...

ERIPAKKUMINE: Testime uue mõõduga Wild Tile paneele

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

Taas müügil puitbrikett!

Pakume Vineerimaailmas heledat kandilist kasepuust pressitud puitbriketti, mis on väga eeskujuliku kütteväärtuse ja minimaalse tuhajäägiga ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.