5 ilusat vineerist treppi

Kui sul on plaanis lähiajal treppi ehitama või projekteerima hakata, siis siin on sulle 5 suurepärast näidet. Samuti jagame näpunäiteid mida erinate trepitüüpide puhul silmas pidada. 

Trepp kui disainielement

Lihtne kuid stiilipuhas trepp sobib hästi industriaalstiilis interjööridesse. Musta metallist käepideme võib asendada ka värviaktsendiga detailiks ruumis. Piisava trepiastme laiuse saab hästi ära kasutada kas lillepottide või näiteks ka raamatute jms hoiustamiseks. Trepi valgustamiseks võib käepidet näiteks valguspallide paigutamiseks kasutada. Ilusat kasevineeri kordumatut mustrit soovitame töödelda tugeva lakiga. Häid näpunäiteid leiad SIIT. Väga tähtis on muidugi aeg-ajalt treppi uuesti valitud viimistlusvahendiga värskendada.

Trepp kui praktiline riiul

Tihtipeale jääb trepi kõrval olev ala tähelepanuta kuid osava ruumi ärakasutamisega saab luua terviklikke lahendusi. Nimelt nagu pildilgi näha on osa trepiastmeid laiendatud kuni seinani. Nii tekib trepi kõrvale riiulilaadne ala, kuhu saab paigutada lisaks jalanõudele näiteks ka raamatuid, lillepottides lilli, raamitud pilte või miks mitte ka punutud korvikesi erinevate väikeste asjakeste hoiustamiseks. Tulemus on stiilipuhas ja praktiline.

Trepp kui efektne element sinu kodus

Kui on soovi veidi maskuliinsema trepiastme järele, siis miks mitte teha see paksust vineerist, mille triibuline lõikeserv jääb efektne ja silmapaistev. Õige viimistlusega on võimalik seda veelgi võimendada. Trepiastmed saab üksteise peale toru otsa laduda. Tähtis on vaid täpne nurklõikus, et astmed seinte ja nurkade osas õigesti paigutuksid. Kasevineeri muster ja mängulisus tulevad esile ka trepiastmel moodustades ainulaadse puidusüü mustri. Trepiastmeid lakkides võimendad mustrit veelgi. Lakki võib ka toonida kui on soovi veidi värvi lisada.

Trepp kui laud ja riiul üheskoos

Väikese elamispinna võlu on kombineerimine ja iga võimaliku tekkiva panipaiga või nurga oskuslik ärakasutamine. Antud näitel jookseb trepp kokku lauapinnaks ning trepialuseks riiuliks. Tähtis on välja arvutada mugav astme kõrgus ning vastavalt sellele planeerida ka laua kõrgus, mille alune omakorda koosneb samuti riiulitest. Trepp mõjub kergelt tänu oma läbipaistvusele ning sobib hästi just lavatsitele pääsemiseks. Ülemisele trepiosale võib ohutuse tarbeks ka mingisuguse käepideme välja mõelda. Alumist trepiosa saab edukalt ka istumiseks kasutada.

Trepp kui panipaik

Veel üks näide sellest kuidas trepilaune kasulikuks panipaigaks muuta. Võiks ju jätta ka kogu trepialuse lahtiseks ja riiulite näol eksponeerituna, aga tihtipeale tahaks selliseid asju nagu näiteks tolmuimejat täitsa peitu panna. Selleks on hea võimalus teha nii kappe kui avatud riiuleid. Nii saab osa asju nähtavale jätta ja osa mitte. Trepiastmed võib soovikorral valmistada filmikihiga kaetud vineerist. Nii saab ka erinevaid värve ja nende kombinatsioone mängu tuua. Kapiuste nuppe on saadaval nii erineva kuju, värvi kui suurusega, aga hetkel on väga trendikas ka kapinupuks lihtsalt auk freesida.

vineerist trepp
Pilt pärineb:
https-//www.dezeen.com/2015/01/03/buj-colon-architects-plywood-trio-apartment-refurbish-madrid-staircase-storage

Viimased postitused

PAIGALDUSNIPID! Paneelid seina liistudeta?

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

5 ideed: vineer rõdul või terrassil

Kalendri järgi on kevad käes ja lumi on loodetavasti jäädavalt selleks aastaks läinud ...

Vineerist maja - 3 kasutust madala kvaliteediga vineerile

Otsid sobivat materjali mustaks põrandaks või katusealuste väljaehitamiseks? Vineer on tänuväärt materjal, mida saab kasutada nii kodu sisustades kui ka ehitades - see on vastupidav ning ei pelga niiskust ...

Sel aastal vineerist jõulupuu!

Kas Sind häirivad ka kuuse küljest kukkuvad okkad varba all või väikeste elusate puude toomine metsas, et need siis kahe nädala pärast ära visata? Muidugi on olemas ka pottides kuused, aga kui paljudel teist need ka kasvama on pandud või üldse kasvama läinud? Meie pakume teile järgmisi huvitavaid vineerist valmistatud taaskasutatavate jõulupuude ideid, mille valmistamisega saab pea igaüks hakkama ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.