Laialt levinud, kuid segadusttekitav Opal White vineer

Opal White on Riga Form vineeride perekonda kuuluv toode, mis on mõlemalt poolt fenoolfilmiga kaetud veekindel vineer. Segadusttekitavaks asjaoluks on vineeri väljanägemine, mis sarnaneb lakitud vineeriga - eriti just väikesel näidistükil.

Kuivõrd Opal White on kaetud kergelt piimja, kuid siiski läbipaistva filmikihiga, siis meenutab toode lakitud vineeri. Sellest tulenevalt on Opal White tihti klientide poolt eelistatud materjal mööbli valmistamiseks.

Siinjuures tuleks aga märkida, et mööbli nähtavad pinnad on üldjuhul Vineerimaailmas valmistatud kõige kõrgema B kvaliteeditähisega vineerist. Kõik filmikihiga kaetud vineerid, sealhulgas Opal White, on valmistatud BB kvaliteeditähisega vineerist, mis tähendab, et vineertahvli pinnal võib mõlemal küljel näha oksakohti ja pahteldatud auke, korke ning muid ebakorrapärasusi puidu struktuuris.

“Köögimööbli ja garderoobi karkasside valmistamiseks kasutame tootmises enamasti Opal White veekindlat vineeri. Kõik detailid ja pinnad, mis jäävad nähtavale, teeme niiskuskindlast kõrgema kvaliteediga vineerist ning viimistleme peitsi ja lakiga,” kirjeldab Vineerimaailma tisler Siim Taliaru Opal White filmivineeri kasutusala.   Seega on Opal white vineer sobilik kasutamiseks kohtades, kus esteetiline välimus pole esmatähtis.

Miks on Opal White vineer ideaalne mööbli karkasside ehituseks?

Sest toode on:  

 • Keskkonnasõbralik; 
 • vastupidav;
 • kergesti töödeldav;
 • hügieeniline, lõhnatu;
 • kergesti puhastatav;
 • kulumiskindel;
 • ilmastiku- ja veekindel;
 • vastupidav sagedamini kasutatavatele kemikaalidele;
 • ei vaja viimistlust.

  Soovitus!

 • Opal White vineeri kasuta varjatud pindadel, kus esteetiline välimus pole esmatähtis. Nähtavatel pindadel kasuta kõrgeima B kvaliteeditähisega vineeri viimistledes peitsi ja lakiga.
 • Õiget tüüpi vineeri leidmiseks küsi nõu meie müügispetsialistide käest, kes aitavad teil vastavalt kasutusalale valida õige materjali. 

Viimased postitused

Uus Multigrey kate RIGA Heksa Plus ja RIGA Tex toodetele

Latvijas Finieris on välja töötanud uue Multigrey melamiinkatte RIGA Heksa Plus ja RIGA Tex toodetele ...

RIGA ECOlogical – uus keskkonnasõbralikum liim ligniini baasil

Latvijas Finieris on oma tuntud RIGA kasevineeri jaoks välja töötanud uue keskkonnasõbraliku liimi RIGA ECOlogical,  mille puhul traditsioonilise fossiilfenooli asemel kasutatakse olulisel määral biopõhist ligniini ...

ERIPAKKUMINE: Testime uue mõõduga Wild Tile paneele

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

Taas müügil puitbrikett!

Pakume Vineerimaailmas heledat kandilist kasepuust pressitud puitbriketti, mis on väga eeskujuliku kütteväärtuse ja minimaalse tuhajäägiga ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.