VÕRDLUS: vineerist seinapaneelid vs värvitud kipssein

Vineerimaailmas oleme teadlikud seinapaneelide eelistest kipsseina ees ning kirjutanud nendest ka mitmel korral oma blogis. Siiski otsustasime seekord minna konkreetsemaks. Võtsime kolmelt erinevalt ehitusfirmalt hinnapakkumise seina viimistlusele nii värvituna kui ka seinapaneelidega kaetuna. Seina mõõduks määrasime 14,5m pikkuses ja 2,5m kõrguses. Tulemused on järgnevad:

Nordic seina- ja laepaneelid

Värvitud kipssein

Karkass

Puitkarkass - 7,10 eur/m2* Metallkarkass - 5,60 eur/m2*

Viimistlus

Materjal - 30,9 eur/m2** Materjal+ teostus - 25,50 eur/m2*
Paigaldus - 3,60 eur/m2*  

KOKKU

41,60 eur/m2 31,10 eur/m2

* Keskmine pakkumiste hind
**Keskmine paneelide hind
Hinnad sisaldavad käibemaksu

Ajakulu

2 päeva 6 -7 päeva

EELISED

Nordic seina- ja laepaneelid

Värvitud kipssein

Kiire ja lihtne paigaldus - punn-soonega paneelid Soodne
Naturaalne puit Liitekohtadeta ühtlane pind
Hästi puhastatav pind Värvivalik on lõputu

Nagu tulemused näitavad, siis ootuspäraselt on värvitud kipssein tõesti soodsam, kuid ajakulu on vineerist seina puhul märkimisväärselt väiksem. Eriti võib see määravaks olla mahukate projektide teostamisel ja iseehitajale, kellel on töö kõrvalt niigi raske aega leida. Vineerist paneelide paigaldamisel on tekkiva tolmu ning saepuru hulk minimaalne - kindlasti mitte võrreldav kipsseina lihvimisel tekkiva peenikese tolmuga, mis on ebamugav ka professionaalile.  Samuti on paneelid vastupidavad ning sobilikud paigaldamiseks näiteks koridori, kus mustus, täkked või  muljumised on kerged seinale tekkima. Värvitud kipsseina puhul on selliseid kahjustusi raske parandada, aga vineerist paneelidele neid üldjuhul ei tekigi ja mustust on kerge lapiga eemaldada. Me ei saa ka mainimata jätta, et vineerist paneelid on naturaalsest puidust, mille esteetiline väärtus on kordumatu ja ajatu.

Viimased postitused

Uus Multigrey kate RIGA Heksa Plus ja RIGA Tex toodetele

Latvijas Finieris on välja töötanud uue Multigrey melamiinkatte RIGA Heksa Plus ja RIGA Tex toodetele ...

RIGA ECOlogical – uus keskkonnasõbralikum liim ligniini baasil

Latvijas Finieris on oma tuntud RIGA kasevineeri jaoks välja töötanud uue keskkonnasõbraliku liimi RIGA ECOlogical,  mille puhul traditsioonilise fossiilfenooli asemel kasutatakse olulisel määral biopõhist ligniini ...

ERIPAKKUMINE: Testime uue mõõduga Wild Tile paneele

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

Taas müügil puitbrikett!

Pakume Vineerimaailmas heledat kandilist kasepuust pressitud puitbriketti, mis on väga eeskujuliku kütteväärtuse ja minimaalse tuhajäägiga ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.