Vineeriga lastetuba huvitavaks

Lapsed sirguvad ja ka toad tuleb vastavalt eale sisustada. Kes läheb lasteaeda, kes kooli. Kuidas meelitada laps ema-isa kaisust oma voodisse magama? Ikka vahva või huvitava voodiga. Koolitükke on samuti palju toredam teha enda käe järgi ning huvitavaks ehitatud laua taga. Toome välja mõned lihtsad näited, kuidas on võimalik vineeri lastetubades kasutada.

Ronimissein

Treenime lapsed tugevaks ronimisseina abil. Sobib pigem koolieeliku tuppa, sest tal on rohkem jõudu ning kukkumine ei tule samuti nii kergelt. Sellegipoolest võib põrandale mõne ilusa kattega õhema madratsi valmistada. Ronimisseina võib meisterdada nii seina keskele, toa nurka kui ka näiteks nari külge. Vineerist ronimisseina saad lõbusamaks muuta kas värviliste ronimiskividega või kivide mustrisse sättimisega. Samuti võid vastavalt interjöörile ning lapse soovile kaunistada seina ilusa joonistuse või lennuka sõnumiga. 

Narivoodi

Kui lapsi on peres mitu ja ruumi pigem vähevõitu, siis tuleb ruumikasutuse suhtes loov olla. Hea lahendus magamistoas on narivoodi. Nii jääb rohkem ruumi muudeks tegevusteks. Narivoodeid saab asetada nii üksteise peale kui ka toa nurka suunaga kumbki erineva seina poole. Nii tekib pealmise voodi alla natuke vaba ruumi. Sinna saab näiteks laua panna või kasutada tekkinud ruumi hoopis mänguasjade hoiustamiseks. Ülemisele voodile saamiseks võib meisterdada redeli, trepi või eelmises peatükis mainitud ronimiskivid. Tüdrukutele meeldiks kindlasti kui kasutada kardinat voodi ja muu ruumi eraldamiseks.

Voodipeats

Lastele meeldib ikka onne ehitada. Nad tunnevad end seal kindlamalt. Miks mitte meisterdada oma lapse voodile väike varjualune. See annab voodile teatava eraldatuse muust ruumist, täpselt nagu onnis. Peatsi külge saab kinnitada valguspalle või lihtsalt tulukesi, mis õhtul mõnusa olemise loovad. Peatsi võib ära värvida, et toale veidi aktsenti juurde anda. Sissepoole saad samuti toredaid kujutisi või sõnumeid kirjutada. Lisaks saab peatsi külge veel kinnitada näiteks kerge läbipaistva kardina, mis suvel ka sääski eemale hoiab. Voodipeatsit saab edukalt ka ruumijagajana kasutada asetades voodi nii, et peats jääb mitte seina vaid toa poole. 

Tahvelsein

Mõnel lapsel avaldub kunstianne juba üpris varakult. Tihtipeale hakatakse seinte peale joonistama. Seda saab vältida, kui vineerist kriidivärviga kaetud tahvel valmistada. Tahvleid võib valmistada erineva mõõdu ja kujuga. Neid saab asetada laua peale, seina külge, riiulisse ning suuremad tahlid saab lihtsalt seina najale toetada. Suurematele lastele sobib tahvel hästi erinevate ülesannete või meeldetuletuste üleskirjutamiseks. Tahvlile saab märkida ka tunniplaani, trennikava jms. 

Teadete tahvel

Teadete tahvel sobib mõistagi pigem vanemale lapsele. Selle külge saab nööpnõeltega kinnitada erinevaid tunniplaane, memosid ja võibolla mõne ilusa kunstiklassis meisterdatud teose. Lisaks saab tahvli külge kinnitada erinevaid korvikesi või topsikuid värvipliiatsite jms hoiustamiseks. Tahvli võid panna nii püsti seisma seina najale kui ka pikkupidi näiteks laua peale. Samuti saab seda lapsele meelpäraselt värvida või kaunistada. Kui seinale kinnitatava tahvli alla äärde väike riiul lisada, siis saab sinna lisaks veel asetada näiteks raamatuid, mänguasju või hoopis öölambi. 

Lugemisnurk

Tee raamatulugemise kogemus lapse jaoks veel mõnusamaks ja meisterda talle väike lugemisnurk, kus ta ennast mugavalt tunneks. Hästi saad kasutada näiteks vineerist mänguasja kasti, mille polsterdatud kaane peal oleks mugav istuda. Aseta see näiteks kapi või seina kõrvale, siis on seljal ka rohkem toetuspinda. Lihtsam variant on valmistada väike kastike, millel on lisaks põhjale, taga- ja küljeseintele ka väike katus pea kohal. Katuse külge saad näiteks kohtvalgusti kinnitada. Kasti põrandale aseta mõned padjad, millel on mõnus pikutada. Ka tagaseina võib lapsega koos kaunistada. 

Mänguasjakast

Kõige lihtsam on valmistada vineerist kast ning sellele rattad alla panna. Nii saab seda kerge vaevaga siia-sinna liigutada. Kasti võib valmistada ka sellise, et see voodi alla mahuks. Mänguasjakastidele võib kaaned meisterdada, et neid üksteise peale saaks asetada. Kindlasti tuleks läbi mõelda sellisel puhul kas käeaugud või –pidemed. Kui ruum lubab, siis on veel toredam valmistada sellises suuruses kast, kuhu laps ise sisse mahuks. Tähelepanuta ei tohiks jätta kasti valgustust, sest kes pimedas ikka istuda tahab. Kastid võib kaunistada erinevate kujutistega või üle värvida. Eksperimenteerida saab ka kriidivärvidega.

Kirjutuslaud

Kirjutuslaua juures veedab koolilaps või –eelik väga suure oma ajast. Meisterda talle huvitav ja kaasahaarav tööpind. Vineerist võib valmistada seina külge kinnitatavat ristkülikukujulist lauda, mis on ühteaegu nii laua pinnaks kui ka riiuliks. Külgesid saab kasutada teadete või kriidivärviga kattes märkmete tahvlina. Samuti võib lisada kohtvalgusteid näiteks klambriga riiuli või toru külge rippuma. Kõige lihtsam laua valmistamisviis on kinnitada õiges mõõdus vineerist tahvellaud seina külge. 

Materjali vaata kindlasti meie uuenenud outletist. Sealt leiad nii üksikuid suuri tahvelid kui ka erimõõdulisi vineeritükke.

Viimased postitused

PAIGALDUSNIPID! Paneelid seina liistudeta?

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

5 ideed: vineer rõdul või terrassil

Kalendri järgi on kevad käes ja lumi on loodetavasti jäädavalt selleks aastaks läinud ...

Vineerist maja - 3 kasutust madala kvaliteediga vineerile

Otsid sobivat materjali mustaks põrandaks või katusealuste väljaehitamiseks? Vineer on tänuväärt materjal, mida saab kasutada nii kodu sisustades kui ka ehitades - see on vastupidav ning ei pelga niiskust ...

Sel aastal vineerist jõulupuu!

Kas Sind häirivad ka kuuse küljest kukkuvad okkad varba all või väikeste elusate puude toomine metsas, et need siis kahe nädala pärast ära visata? Muidugi on olemas ka pottides kuused, aga kui paljudel teist need ka kasvama on pandud või üldse kasvama läinud? Meie pakume teile järgmisi huvitavaid vineerist valmistatud taaskasutatavate jõulupuude ideid, mille valmistamisega saab pea igaüks hakkama ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.